England klar til VM-kvartfinalen: Nu får en stjerne dumpekarakter
England slog Mexico med 3-2 i et sindsoprivende opgør natten til mandag, hvor en uheldig skade og en rædderlig præstation stjal fokus.
Jude Bellingham blev dobbelt målscore for englænderne, mens Harry Kane scorede fra 11-meterpletten.
I forbindelse med fejringen var der én spiller, der kom slemt til skade. Det betød, at han efterfølgende måtte hastes til hospitalet.
Thomas Tuchel og kompagni kan dog glæde sig over videre avancement, selvom de igen oplevede problemer på særligt en position.
Efter helt vildt rekordsalg: Nu taler alle om Michael Olise
En spiller misser næste VM-kamp
Jarell Quansah, der blev sendt tidligt i bad med direkte rødt kort, får efterfølgende massiv kritik af ESPN, der udstyrer Leverkusen-profilen med karakteren 2/10.
– Vendte tilbage efter en skade og fik chancen, da Djed Spence ikke blev vurderet til at være i god nok form til at starte. Fik et direkte rødt kort for en forfærdelig tackling på Jesus Gallardo med en høj fod. En kæmpe skuffelse. Han er heldig, at det ikke i sidste ende skadede England, skriver mediet således.
The Three Lions er nu videre til kvartfinalen, hvor det norske sensationslandshold under ledelse af Ståle Solbakken venter.
Nu er det kommet frem, at Brøndby er millimeter fra at hente en Superliga-stjerne til Vestegnen. Den sælgende klub har nu bekræftet forhandlingerne. Her er prisen.
Udpeget som Mohamed Salah-afløser: Nu vil Manchester United stjæle ham



















