Fodboldvært besvimede på live-tv: Nu er der nyt
Tirsdag den 2. december opstod der en uhyggelig situation på live-tv, da en fodboldvært lige pludselig besvimede.
Det var i forbindelse med kvindelandskampen mellem England og Ghana, som ITV havde rettighederne til at sende, at Laura Woods besvimede.
På tv var den tidligere Arsenal-stjerne Ian Wright i billedet, og pludselig kunne man se, hvordan han reagerede, mens produceren klippede til en ny vinkel.
I et splitsekund kunne man se, hvordan Laura Woods, der var vært i studiet besvimede, inden produceren dygtigt fik klippet væk.
Ian Wright nåede at gribe Laura Woods, der undgik at falde. Hun blev herefter straks tilset, mens hun blev erstattet af Katie Shanahan, som var på arbejde som reporter.
Opdatering på Laura Woods
– Som I nok har bemærket har vi ikke den vidunderlige Laura Woods, som har fået det dårligt. Men hun er i virkelig gode hænder, så jeg træder til med kort varsel, sagde Katie Shanahan ifølge Sport Bible.
Kort efter gav Laura Woods’ forlovede Adam Collard også en opdatering på situationen.
– Laura er helt ok og er sammen med de rette mennesker. Tak for alle jeres søde beskeder, skrev han på det sociale medie X.
















