Thomas Frank har truffet sin hidtil værste beslutning i Tottenham
Thomas Frank har fået en glimrende start på tilværelsen som cheftræner i Tottenham.
Danskeren har høstet massevis af roser i sin indtil videre korte periode i det nordlige London.
Nu er Spurs blevet et hold, man slår sig på, om end weekendens deler mod Wolves var et frustrerende tilbageslag for både danskeren og klubben.
Det har ellers været en glimrende begyndelse på sæsonen, men nu har han truffet en dårlig beslutning.
Dårlig dømmekraft fra Thomas Frank

Det mener Tottenham-mediet Tottenham Hotspur News, som dækker klubben tæt.
Mohammed Kudus har fået en fremragende start på sin Tottenham-karriere, og han har uden tvivl været holdets bedste spiller indtil videre i denne sæson.
Kudus har været direkte elektriske i de første få kampe for klubben, hvor han har været den primære trussel i offensiven.
Derfor mener mediet ikke, at det kan være rigtigt, at Thomas Frank helt har udeladt ham af startopstillingen til tirsdagens Champions League-opgør mod norske Bodø/Glimt.
Ifølge mediet kommer holdet til at mangle hans kvaliteter i offensiven, og selvom Thomas Frank har været nærmest uden fejl i sin indledning, så er dette en stor en, mener mediet.
I skrivende stund står der 0-0 i opgøret, hvor der dog også kun er spillet en fjerdedel.
Thomas Frank kan altid vælge at smide ghaneseren på banen, hvis han har brug for lidt offensivt power.
Andetsteds forlyder det, at Jürgen Klopp er favorit til et nyt job. Læs mere her.


















