Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Skrtel: Elsker, når Everton-fans buer

22.11.2013 Kl. 13:58
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Det tænder Martin Skrtel, når Everton-fansene begynder at pifte og bue til Merseyside-derbyet.

Everton og Liverpool skal for første gang i indeværende sæson op mod hinanden i morgen, og som altid er der lagt i kakkelovnen til et brag af et fodboldopgør.

Martin Skrtel er også spændt med udsigten til det følelsesladede derby mod de forhadte rivaler fra Everton, og der er særligt én ting, der tænder ham til at ville arbejde endnu hårdere og løbe dén ekstra meter for sine holdkammerater.

– Stemningen er speciel, og det kan påvirke dig. Jeg elsker det, når  Everton-fansene buer af os. Det tænder dig og får dig til at arbejde endnu hårdere, forklarer den slovakiske forsvarsklippe ifølge Daily Mail.

Goodison Park lægger græstæppe til et forhåbentlig nervepirrende og underholdende Merseyside-derby i morgen. Der er kickoff klokken 13:45, men som altid får du både op- og nedtakt til kampen her på Plbold.dk.

Annonce