AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
23:07:2019 13:41
Woodward er blevet i England for at signe tre spillere

Ed Woodward drager ikke med på klubbens pre-season, da han har foretrukket at blive i England for at sikre sig tre nye signings.


Der er kun tre uger tilbage af det engelske transfervindue, men Manchester United er endnu langt fra at være færdige med sommerens spillerkøb.

Derfor har vicebestyrelsesformand Ed Woodward valgt at blive i England frem for at støde til klubbens pre-season tour, da han håber på at kunne skubbe to-tre signings over slutlinjen. 

Det skriver London Evening Standard.

The Red Devils nægter at opgive jagten på Harry Maguire, selvom to bud er blevet afvist af Leicester. Seneste bud på knap £70 millioner skulle fortsat være et stykke fra The Foxes værdiansættelse på op mod £90 millioner.

Men forhandlingerne fortsætter, og Woodward håber på, at han kan skabe et gennembrud ved at forblive i Storbritannien. Et andet transfermål, Sean Longstaff, er også fortsat på tale, og klubben er fortsat overbeviste om, at Newcastle kan overtales til at sælge.

The Magpies kræver op mod £50 millioner for den 21-årige midtbanespiller, som er blevet sammenlignet med Michael Carrick. Woodward og Manchester United er dog stadig af den overbevisning, at mindre end £30 millioner kan gøre det.

Bruno Fernandes er og bliver fortsat et mål for The Red Devils, men prioriteten skulle være at hente Harry Maguire, hvorefter man bevæger sig videre til næste transfermål.

 

 

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED