AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
17:07:2019 14:37
West Ham-sportsdirektør er i himlen over ny signing

West Ham har fået en ny angriber til klubben, og det vækker stor glæde hos klubbens sportsdirektør.


25-årige Sébastien Haller er blevet West Ham-spiller, og det er sket i en rekordhandel, hvor han er skiftet fra Eintracht Frankfurt.

Den franske frontløber er et spændende bekendtskab, der i den seneste sæson imponerede i stor stil, og hos West Hams sportsdirektør er der julelys i øjnene efter at have hentet den 190 centimeter høje angriber.

- Det er ingen hemmelighed, at vi har været i en proces med at identificere en topklasseangriber til truppen denne sommer, og der er foregået et stort arbejde bag kulisserne for at sikre, at vi var i en position til at slå til, når muligheden opstod, siger Mario Husillos til klubbens hjemmeside.

- Sébastien er en spiller, vi har fulgt tæt i noget tid. Han har altid været et nøgleemne, og en som Manuel Pellegrini, David Sullivan og mig selv har været meget opsat på at hente til klubben.

Sébastien Haller har tidligere spillet for FC Utrecht og Auxerre, inden han kom til Eintracht Frankfurt.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED