Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Watford-manager: Zlatan er udødelig

16.09.2016 Kl. 16:55
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Søndag går det løs på Vicarage Road, når Manchester United gæster Watford. Watford vil forsøge at udnytte en del trætte United-ben, efter en lang Europa League-kamp, som man tabte hos Feyenoord torsdag aften.

Stjerneangriberen Zlatan Ibrahimovic blev dog sparret af manager José Mourinho og blev først skiftet ind undervejs i kampen. Netop Zlatan frygter man hos Watford. Manager Mazzari kalder United-angriberen for 'udødelig' forud for kampen.

– Ibrahimovic er den slags fodboldspiller, som jeg kalder udødelig. Jeg har som træner spillet imod ham mange gange og han kan virkelig gøre en forskel på banen for sit hold, siger Mazzari til Sky Sports og uddyber:

– Vi vil gøre vores bedste, som vi altid gør over for fantastiske spillere, men det er samtidig også vigtigt at huske på, at Manchester United ikke kun er Ibrahimovic, siger Mazzarri.
 
Watford er nummer 10 i Premier League og Manchester United er på fjerdepladsen forud for holdenes møde søndag. Der er kampstart klokken 13:00 og kampen kan ses på 6'eren.
Annonce