AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
20:05:2019 18:58
Watford-Gray: En af de bedste sæsoner i vores historie

Selvom Watford tabte FA Cup-finalen med 0-6 til Manchester City, mener Andre Gray, at det har været en af de bedste sæsoner i klubbens historie.


Watford led et sviende nederlag på 0-6, da man lørdag aften mødte Manchester City i FA Cup-finalen.

Det var dog første gang siden 1983/84-sæsonen, at klubben nåede finalen i den prestigefyldte turnering, og Andre Gray mener også, at det har været en af de bedste sæsoner i klubbens historie til trods for det store nederlag.

- Vi har haft en af de bedste sæsoner i klubbens historie, så vi fortjener at være her. Nu skal vi forsøge at steppe op og gøre det endnu bedre i næste sæson, indleder han over for klubbens hjemmeside og tilføjer:

- Det er sådan, vi skal håndtere nederlaget, og jeg er sikker på, at vi kommer meget stærkere tilbage næste år.

27-årige Gray har lavet 14 scoringer i 67 kampe for The Hornets siden skiftet fra Burnley i 2017, og angriberen var med til at spille Watford til en 11. plads i Premier League i denne sæson.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED