United vil hente utilfreds stjernespiller
Manchester United tabte klart, da de søndag havde besøg af Bournemouth.
Dermed tabte De Røde Djævle begge de kampe, de spillede i den forgangne uge.
For få dage inden søndagens nederlag havde Rúben Amorims mandskab tabt med 4-3 til Tottenham i Carabao Cuppens kvartfinale.
Dermed er der nok at se til på grønsværen for Manchester United, men meget tyder på, at klubben også er i fuld gang med aktiviterne på transfermarkedet.
For her lurer man angiveligt på AC Milans Theo Hernandez.
Det kan SportWitness fortælle.
Mediet skriver videre, at Theo Hernandez er utilfreds i Milano, hvor han ifølge SportWitness har et anstrengt forhold til holdets træner, der ligeledes skulle være utilfreds med Hernandez’ attitude. Den situation skulle Manchester United angiveligt være klar til at forsøge at udnytte til at overbevise Theo Hernandez om et skifte til Old Trafford.
Theo Hernandez har kontraktudløb i Milano i sommeren 2026. Han kom til AC Milan fra Real Madrid i 2019. Tidligere har franskmanden været forbi klubber som Atlético Madrid og Real Sociedad.
Læs også: Amorim frustreret over én United-spiller
Manchester United skal i aktion igen i weekenden. Her er det Wolverhampton, der er modstanderen, når Rúben Amorims mandskab tager en tur til Molineux Stadium.



















