Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Tysker topper Klopps ønskeliste: Nu er han i forhandlinger med Bayern

15.03.2017 Kl. 12:44
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Jürgen Klopp udtalte i sidste måned, at de var gået i gang med at forberede sig til næste transfervindue ved at snakke med spillere, agenter og klubber.

Flere spillere er blevet kædet sammen med et skifte til Liverpool, og én af dem er Julian Brandt fra Leverkusen.

Ifølge flere engelske medier skulle den tyske kantspiller være en af de øverste på Jürgen Klopps ønskeliste, men det ender muligvis ikke med at skifte til Anfield.

Den tyske avis, BILD, beretter nemlig, at Bayern München er i forhandlinger med Julian Brandt omkring et skifte til sommer, og forhandlingerne har været positive. 

Julian Brandt har kontraktudløb sommerne 2019, og i 2018 vil der være en frikøbsklausul på tyskeren, der lyder på €12,5 millioner. 

Annonce