AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
29:06:2020 12:26
Triumfen skal fejres: Liverpool udgiver speciel mesterskabstrøje

Liverpool og New Balance har udgivet en særlig Liverpool-trøje, som hylder klubbens første mesterskab i 30 år.


Liverpools første mesterskab i 30 år skal selvføgelig fejres på alle mulige ledder og kanter, så det kan ikke komme som nogen overraskelse, at klubben i samarbejde med New Balance har udgivet en særlig "mesterskabstrøje".

Designet er identisk med klubbens hjemmebanetrøje for 2019/20-sæsonen, men en guld-inskription nær klubbens logo er blevet tilføjet med skriften "2019/20 Champions" og "Liverpool Football Club".

Dette er formentligt den sidste Liverpool-trøje produceret af New Balance, vi får at se, da klubben som bekendt får Nike som trøjesponsor næste sæson.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED