Tottenham-spiller: Thomas Frank kunne ikke lide mig
Der er kommet noget af en udmelding fra en Tottenham-spiller, der mener, at Thomas Frank ikke kunne lide ham.
Tidligere på året blev den danske træner fyret i den engelske klub, der er inde i en historisk dårlig stime på nuværende tidspunkt med seks nederlag på stribe.
Indtil videre er tingene slet ikke blevet bedre under Igor Tudor, end de var under Thomas Franks ledelse.
Ikke desto mindre kan det dog sagtens være, at franske Mathys Tel er meget fint tilfreds med tingenes tilstand.
Tottenham-træner Igor Tudor med vild udtalelse efter katastrofekamp.
Han fortæller nemlig i podcasten Zach En Roue Libre, at han havde fornemmelsen af, at Thomas Frank ikke kunne lide ham.
Mathys Tel langer ud efter Thomas Frank
– Jeg var uenig med Thomas omkring min rolle på holdet, og derfor kunne han ikke lide mig. Han forsøgte ikke at rette op på det.
– Jeg blev forvirret over, hvorfor jeg var så meget på bænken. Jeg føler, at jeg kunne hjælpe holdet mere, end jeg gjorde, siger den tidligere Bayern München-spiller.
I denne sæson har han kun akkurat rundet 1000 minutter på banen for Tottenham, hvor han i mange Champions League-kampe slet ikke var registreret.
Senest spillede han en halvleg i tirsdagens nederlag mod Atlético Madrid på 5-2.



















