Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Suarez grædefærdig efter 3-3

05.05.2014 Kl. 21:35
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Efter Manchester Citys sejr over Everton skulle Liverpool i dag have tre point mod Crystal Palace, men sådan skulle det ikke gå.

Det startede ellers godt for gæsterne, da Joe Allen gjorde det til 0-1 på et hjørnespark. Liverpool havde flere gode chancer til at udbygge føringen i første halvleg, men det endte med en pauseføring på 0-1.

Ti minutter inde anden halvleg skulle mange mene, at kampen var lukket. Først gjorde Daniel Sturridge det til 0-2, og minuttet efter sendte Luis Suarez bolden i kassen til 0-3.

Men man skulle være vidne til måske sæsonens største comeback, da Crystal Palace vendte 0-3 til 3-3 i de sidste elleve minutter.

Luis Suarez måtte derfor trække trøjen over hovedet for at skjule sin tårer, da dommer Mark Clattenburg fløjtede kampen af. 

Annonce