Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Spurs-direktør er i Madrid

22.08.2013 Kl. 18:58
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Ifølge Teamtalk.com, så befinder Tottenham-direktøren, Franco Baldini, sig i øjeblikket i den spanske hovedstad for at forhandle med Real Madrid om Bale.

Transfersagaen, som sender Gareth Bale til Real Madrid, vil ingen ende tage, og nu bliver det også rapporteret, at Baldini i dag er fløjet mod Madrid for at forsøge at nå til enighed med Real Madrid, hvilket igen giver rygtebørsen nyt liv.

Ifølge forlydninger skulle Tottenham forsøge at presse citronen til det yderste således, at de opnår en så høj pris som overhovedet muligt.

Spurs-formanden, Daniel Levy, mødtes dog med Real Madrid-præsidenten, Florentino Perez, i Miami forleden for at diskutere Bales pris, men de to parter opnåede ikke enighed, og derfor vil spanierne nu strække sig endnu længere for at få fat i Spurs-esset, der kan ende med at blive den dyreste fodboldspiller i historien.

De evindelige Bale-rygter aftager derfor nok ikke foreløbig, og det ender højst sandsynligt med, at spekulationerne fortsætter indtil sidste transfer-deadline.

Annonce