Annonce
Annonce
Foto: Polfoto
Spansk medie: Arsenal kender prisen på Isco
Arsenal har flere gange været sat i forbindelse med den spanske landsholdsspiller Isco, der ikke får meget spilletid i Real Madrid. Manager Arsene Wenger skulle være stor tilhænger af den offensive kreatør, og interessen er derfor ikke blevet mindre i dette vindue.
Det spanske medie El Confidential melder i dag, at Real Madrid er villig til at slippe spanieren for den rette pris. En pris som de angiveligt har fortalt til Arsenal.
Hvis Arsene Wenger vil gøre alvor i at hente Isco til Emirates i dette transfervindue skal han betale £25m til den spanske Kongeklub. Det spanske medier skriver samtidig, at Manchester City også er interesseret i den tidligere Malaga-profil, men at Arsenal fører kampen om hans underskrift.
Annonce