Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Spansk avis: De Gea og Real Madrid er allerede enige om sommerskifte

30.01.2016 Kl. 10:35
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Real Madrid formåede ikke at hente David de Gea til den spanske hovedstad i løbet af sommerens transfervindue, da bøvl med papirarbejde op mod en hård deadline viste sig problematisk for den spanske kongeklub. 

Denne gang bliver offensiven ifølge den spanske avis AS langt mere seriøs, og Real Madrids meget magtfulde præsident Florentino Perez har to navne på sin ønskelsite: David de Gea, og hans næste galactico-angriber Robert Lewandowski. 

Florentino Perez føler ifølge AS, at han skylder det for Manchester United-målmanden at hente ham tilbage. United ønsker naturligt ikke at miste sæsonens hidtil bedste spiller. 

Ifølge AS vil Perez til sommer gøre alt han kan for at hente den spanske målmand, og vil forsøge at gøre det før transfervinduet lukket 31. august. Real Madrid er ifølge AS allerede nået til enighed omkring de personlige detaljer med målmanden. 

De Geas drøm har ikke ændret sig, og han ønsker at vende tilbage til sit hjemland på trods af den forfærdelige udvikling på transfersagaen sidste sommer. 

Annonce