Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Redknapp: Defoe stadig interessant

02.09.2014 Kl. 06:15
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Den tidligere Tottenham-profil var på Deadline Day tæt på at forlade canadiske Toronto FC til fordel for QPR i Premier League. Et skifte til Loftus Road blev imidlertid forhindret, da Toronto ikke ville slippe den engelske angriber på nuværende tidspunkt. 

Kort efter midnat afslørede QPR-manager Harry Redknapp, at han vil forsøge at hente Defoe igen til januar, da klubben ikke har fået en erstatning ind for Luic Remy, der søndag skiftede til Chelsea:

– Vi prøvede hele dagen på at hente Jermain Defoe, men det lykkedes desværre ikke.

– Han ville gerne til klubben, og vi var enige med Toronto, men de ville ikke slippe ham før til januar. 

Harry Redknapp har altid været stor fan af den lille angriber, som han tidligere i karrieren bl.a. har hentet til Portsmouth og Tottenham:

– Jeg har altid været stor fan af Jermain Defoe, hvilket jeg har vist ved at hente ham til de forskellige klubber jeg har trænet. 

Annonce