Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

QPR-boss er lun på Spurs-talent

16.09.2013 Kl. 10:55
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Queens Park Rangers-manager, Harry Redknapp, har set sig lun på Tottenham Hotspur-angriberen, Harry Kane, som Redknapp prøvede at få fingrene i på Deadline Day. Dog uden succes, men nu kan endnu en forespørgsel komme på tale. 

Spurs-talentet, Harry Kane, var udset til at hapse pladsen i QPR i stedet for Andy Johnson, da han skulle til Crystal Palace på Deadline Day. Handlen faldt dog til jorden, men Harry Redknapp er angiveligt stadig hug på at få Kane til klubben.

– Jeg prøvede at få fat i Harry (Kane red.) på Deadline Day. Jeg prøvede at få fat i ham den aften, da AJ (Andy Johnson red.) så ud til at skulle til Palace, udtaler Redknapp til Sky Sports og fortsætter:

– Lige nu ved jeg ingenting. Harry er formentlig tredjevalg i Spurs. Om de stadig vil låne ham ud, ved jeg intet om. Det burde de gøre.

I samme forbindelse henleder Harry Redknapp til, at der er nok angrebs-problemer at spore i klubben på nuværende tidspunkt.

– Andy Johnson missede alle kampe i sidste sæson – kommer han til at blive fit? Bobby Zamora havde også problemer.

– Det er den eneste position. Alle andre positioner er jeg meget tilfreds med.

Der er umiddelbart ikke overflod af angribere i QPR-truppen – i hvert fald ikke med kvalitet og formen på plads. Harry Kane er et varmt emne hos Harry Redknapp, og mon ikke manageren vil nærme sig en leje-aftale med Spurs-talentet.

Annonce