Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Poyet: Ikke tid til undskyldninger

11.03.2014 Kl. 16:56
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Gus Poyet mener ikke, at Sunderland har nogle undskyldninger til kampen mod Crystal Palace i næste weekend.

Sunderland led et nederlag i kvartfinalen af FA Cuppen til Hull i den netop overstået weekend, men manager Gus Poyet tror ikke, at nederlaget vil påvirke truppen frem mod klubbens vigtige bundkamp imod Crystal Palace i næste weekend:

– Hvis det var mig, som skulle spille i mod Crystal Palace i weekenden, så ville kampen imod Hull ikke påvirke mig, udtaler Poyet

Poyet slår samtidig fast, at spillere med de mindste problemer ikke bliver bragt i aktion, da kampen har alt for stor betydning for Sunderland:

– Skulle vi have nogle spillere, som døjer med småskader eller sygdom, så kan jeg garantere at de ikke spiller.

– Vi bliver nødt til at være bedre i kampen mod Crystal Palace end vi var imod Hull, fordi ellers bliver det en hård kamp for os, slutter Poyet.

Annonce