AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
11:07:2020 11:00
Pogba stråler af glæde: Jeg har det meget bedre nu

Paul Pogba storroser sine offensive holdkammerater, som giver ham stor glæde ved at spille fodbold.


Paul Pogba er tilbage.

Efter coronapausen har franskmanden været en del af et godt spillende Manchester United-mandskab, der scorer mål på samlebånd, og han lægger ikke skjul på, at han virkelig nyder at spille fodbold for tiden.

Særligt sætter han pris på at kunne se klubbens offensiv udfolde sig.

- Nede bagfra nyder jeg det bare. Jeg nyder at se Bruno, Rashford, Martial og Mason, som alle spillede sidste kamp, og se dem score mål. Man bliver bare ved med at klappe af dem. Det er smukt. De får mig til at nyde fodbold hver gang, siger Pogba til klubbens hjemmeside.

Efter en lang periode med skadesproblemer er midtbanespilleren nu også selv tilbage i fuld vigør, og det gør også glæden ekstra stor for Pogba.

- Jeg er rigtig, rigtig glad og taknemmelig for at være tilbage og være helt klar nu, og jeg nyder at være tilbage med holdet.

- Jeg har det godt. Jeg har det meget, meget bedre nu, fastslår franskmanden.

Pogba er startet inde i de seneste fire ligakampe for De Røde Djævle, hvor det er blevet til et mål og en assist.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED