AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNottingham ForestSouthamptonTottenham HotspurWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
28:11:2022 20:34
OVERBLIK: Her er lodtrækningen til FA Cuppens 3. runde

Få et overblik over lodtrækningen til 3. runde i FA Cuppen.


Der er her til aften blevet trukket lod til tredje runde i FA Cuppen.

Kampene skal afvikles i weekenden den 7-8. januar, og der er bl.a. storopgør mellem Manchester City og Chelsea.

Få hele overblikket nedenfor:

1. Preston North End (Championship) vs Huddersfield (Championship)

2. Middlesbrough (Championship) vs Brighton (Premier League)

3. Chesterfield (National League) vs West Bromwich (Championship)

4. Manchester City (Premier League) vs Chelsea (Premier League)

5. Boreham Wood (National League) vs Accrington Stanley (League One)

6. Brentford (Premier League) vs West Ham (Premier League)

7. Aston Villa (Premier League) vs Stevenage (League Two)

8. Bournemouth (Premier League) vs Burnley (Championship)

9. Charlton Athletic (League One) eller Stockport County (League Two) vs Walsall (League Two)

10. Tottenham (Premier League) vs Portsmouth (League One)

11. Cardiff (Championship) vs Leeds United (Premier League)

12. Coventry (Championship) vs Wrexham (National League)

13. Norwich (Championship) vs Blackburn (Championship)

14. Luton Town (Championship) vs Wigan (Championship)

15. Oxford United (League One) vs Arsenal (Premier League)

16. Fleetwood Town (League One) vs Queens Park Rangers (Championship)

17. Liverpool (Premier League) vs Wolverhampton (Premier League)

18. Forest Green Rovers (League One) vs Birmingham (Championship)

19. Bristol City (Championship) vs Swansea (Championship)

20. Hartlepool United (League Two) vs Stoke (Championship)

21. Hull (Championship) vs Fulham (Premier League)

22. Crystal Palace (Premier League) vs Southampton (Premier League)

23. Millwall (Championship) vs Sheffield United (Championship)

24. Shrewsbury Town (League One) vs Sunderland (Championship)

25. Sheffield Wednesday (League One) vs Newcastle (Premier League)

26. Manchester United (Premier League) vs Everton (Premier League)

27. Reading (Championship) vs Watford (Championship)

28. Ipswich Town (League One) vs Rotherham (Championship)

29. Dagenham & Redbridge (National League) eller Gillingham (League Two) vs Leicester (Premier League)

30. Blackpool (Championship) vs  Nottingham Forest (Premier League)

31. Derby County (League One) vs Barnsley (League One)

32. Grimsby Town (League Two) vs Burton Albion (League One)


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE