AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
22:06:2017 21:59
OFFICIELT: Mohamed Salah skifter til Liverpool i rekordhandel

Liverpool har netop bekræftet signingen af Mohamed Salah.


Efter flere ugers spekulationer kan Liverpool i dag præsentere signingen af Mohamed Salah.

Mohamed Salah ankom til England tirsdag aften og har nu bestået sit lægetjek og skrevet under på en kontrakt med The Reds. Det bekræfter Liverpool på klubbens hjemmeside.

Den egyptiske kantspiller skriver historie i Merseyside-klubben, da han er klubbens dyreste indkøb. Ifølge Liverpool Echo er der tale om en pris på £39 millioner - £35 millioner plus £4 millioner i fremtidige bonusser.

Han bliver Jürgen Klopps anden signing denne sommer, da Liverpool også har hentet Dominic Solanke.

Egypteren får nummer 11 i Liverpool. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED