Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
07:04:2021 11:05
OFFICIELT: Manchester City forlænger med De Bruyne

Kevin De Bruyne har sat sin underskrift på en ny kontrakt med Manchester City.


Kevin De Bruyne stod til at have kontraktudløb i 2023, men det er der nu lavet om på.

På klubbens hjemmeside bekræfter Manchester City, at den belgiske stjernespiller har skrevet under på en ny kontrakt.

Den nye kontrakt strækker sig frem til sommeren 2025, og Kevin De Bruyne glæder sig over kontraktforlængelsen.

- Jeg kunne ikke være mere glad. Siden mit skifte til City i 2015 har jeg følt mig hjemme. Jeg elsker fansene, og min familie har tilpasset sig godt i Manchester, siger belgieren til klubbens hjemmeside.

- Pep og jeg ser fodbold på samme måde, og det er meget vigtigt at have det forhold med ens manager, fordi vi vil de samme ting, lyder det fra Kevin De Bruyne.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED