AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
27:02:2020 18:47
OFFICIELT: Iversen forlænger med Leicester

Daniel Iversen har skrevet under på en ny kontrakt med Leicester.


Tilbage i 2016 skiftede Daniel Iversen tilstedeværelsen i Esbjerg ud med Leicester.

I denne sæson er han udlejet til Rotherham United, men The Foxes har planer med den danske målmand.

På klubbens hjemmeside har Leciester bekræftet, at Daniel Iversen har skrevet under på en ny kontrakt med klubben.

- Det føles rigtig, rigtig godt at skrive under på en ny kontrakt. Jeg har allerede været her i fire år, så jeg er glad og stolt over at være Leicester-spiller, udtaler Daniel Iversen til klubbens hjemmeside.

- Jeg nyder min tid i Rotherham. Det er en god klub at spille for, og jeg har været glad for mine præstationer.

Den nye kontrakt binder den 22-årige dansker til klubben frem til 2025. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED