AFC BournemouthArsenal FCBrighton & Hove AlbionBurnleyCardiff City FCChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCHuddersfield TownLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
10:07:2018 19:05
Officielt: Harry WIlson får lang kontrakt i Liverpool

Liverpool bekræfter på klubbens hjemmeside, at man har lavet en femårig kontrakt med 21-årige Harry Wilson.


Harry Wilson har længe været et spændende og lovende navn i Liverpool, men den unge waliser har endnu ikke fået sit gennembrud på klubbens førstehold. 

Gennembruddet kan muligvis komme i den kommende sæson, eftersom Liverpool oplyser på deres officielle hjemmeside, at WIlson har skrevet under på en ny femårig kontrakt. 21-årige Wilson er naturligvis glad for forlængelsen.

- Jeg er lykkelig over at have underskrevet en ny kontrakt. Da jeg fik tilbudt en forlængelse, var jeg desperat efter at få tingene i orden tidligt, så jeg kan fokusere på at spille fodbold, udtalte WIlson til Liverpools hjemmeside.

- Nu er det ordnet. Nu vil jeg forsøge at presse på og imponere. 

Wilson havde i foråret et succesfuldt lejeophold hos Hull. Her blev det til syv scoringer og fire assists i 13 kampe i Championship. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED