AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNottingham ForestSouthamptonTottenham HotspurWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
07:07:2022 09:40
OFFICIELT: Chelsea løfter sløret for ny hjemmebanetrøje

Det gør The Blues på klubbens hjemmeside.


Sommeren er som regel ækvivalent med, at Premier League-klubberne løfter sløret for deres kommende hjemmebanetrøjer.

Dette har Chelsea gjort i dag.

Det gør de på deres hjemmeside. 

2022/2023-trøjen hylder den tidligere Chelsea-manger Ted Drake, som var med til at modernisere klubben, bl.a. med at give klubbens dens første ligatitel i 1955, samt ændre kælenavnet fra The Pensioners til The Blues.

Se trøjen nedenunder:

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE