Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
28:09:2020 17:11
OFFICIELT: AGF handler i Liverpool

AGF har igen sikret sig Kamil Grabara fra Liverpool på en lejeaftale.


I starten af 2019 blev Kamil Grabara udlejet til AGF for resten af sæsonen.

Nu vender den polske keeper tilbage til Superliga-klubben.

AGF bekræfter på klubbens hjemmeside, at man har sikret sig den 21-årige polske målmand på en lejeaftale for resten af sæsonen.

- Via mine forbindelser til Liverpool - og med reference til et succesfuldt lejemål sidst - så er der de sidste par dage opstået en mulighed for at hente Kamil tilbage til AGF, som vi har valgt at udnytte. Vi har et godt målmandsteam i AGF og var egentlig ikke i markedet for at styrke os på den position. Men når muligheden opstår for at hente den kvalitet Kamil står for og vi samtidig kunne få en spiller tilbage, der kender klubben, omgivelserne og sine holdkammerater, så slog vi til, siger sportschef i AGF, Peter Christiansen, til klubbens hjemmeside. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED