Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Odds: Hvem vinder Champions League? Ikke meget tiltro til PL-klubberne

Af Morten Jørgensen
13.02.2017 Kl. 14:27
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Champions League genoptages i denne uge, hvor Arsenal blandt andre skal i aktion. The Gunners møder Bayern München, og tyskerne er store favoritter til at gå videre.

Heller ikke Leicester spås mange chancer i deres kamp mod Sevilla, som ligger til i toppen af La Liga, mens sidste sæsons engelske mestre kæmper mod nedrykning i Premier League.

Den sidste tilbageværende engelske deltager, Manchester City, er dog favoritter mod franske Monaco, som dog viser skræmmende styrke i Ligue 1 for tiden, hvor specielt offensiven sprudler.

Manchester City er dermed også den engelske klub, som bookmakerne tror mest på. Bet365 har Pep Guardiolas mandskab som en outsider til Champions League-titlen, som Barcelona er favoritter til at vinde.

Barcelona – odds 4,33
Bayern München – odds 5
Real Madrid – odds 5,50
Atlético Madrid – odds 11
Juventus – odds 12
Dortmund – odds 12
Manchester City – 13
Arsenal – odds 26
Sevilla – odds 34
PSG – odds 34
Monaco – odds 67
Napoli – odds 67
Leicester – odds 67
Porto – odds 126
Leverkusen – odds 151
Benfica – odds 151

Annonce