AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
13:06:2019 08:39
Nyt skyts: Manchester United har kig på tre angribere denne sommer

ESPN skriver, at De Røde Djævle har kig på tre forskellige angribere denne uge.


Onsdag kunne Manchester United officielt præsentere Daniel James som klubbens nye spiller, men den 21-årige walisiske wingers ankomst betyder ikke, at The Red Devils er færdige med at forstærke sig offensivt.

ESPN kunne onsdag berette, at klubbens mangeårige jagt på Gareth Bale officielt er død og begravet. Til gengæld er Ole Gunnar Solskjær villig til at tilføje endnu en angriber til sin trup.

Ifølge Rob Dawson,  det amerikanske medies Manchester United-korrespondent, skulle  Solskjær & Co. have tre navne på blokken: Ryan Fraser fra Bournemouth, Moussa Dembele fra Lyon og Nicolas Pepe fra Lille.

Fraser kender vi fra Premier League, hvor han sidste sæson var den spiller mest næstflest assists i ligaen - kun overgået af Eden Hazard.  Nicolas Pepe, der har været blandt Ligue 1's helt store stjerner i den forgangne sæson, har scoret og assisteret på stribe, men er også stærkt rygtet til ærkerivalerne fra Liverpool.

22-årige Moussa Dembele har bombet mål ind for Celtic i en årrække, men skiftede sidste sommer til Lyon, hvor han er fortsat i samme stil. 23 mål og 6 assists lyder den franske angriberes sæsontotal på.

Meget tyder også på, at Romelu Lukaku er på vej væk fra Old Trafford, så det giver en vis mening at kigge efter offensive erstatninger. 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED