AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
17:06:2019 12:46
Nu igen igen: Liverpool kædes sammen med endnu en Southampton-spiller

Liverpool har angiveligt forhørt sig om muligheden for at hente 23-årige Matt Targett fra Southampton denne sommer.


Søndag kunne Daily Mirror skrive, at Liverpool havde en interesse i Southampton-målmand Alex McCarthy, men han er angiveligt ikke den eneste Saints-spiller, som The Reds er vilde med.

Gennem de seneste sæsoner har Liverpool haft en tendens til at købe den sydengelske klubs profiler med signings som Lallana, Lovren og Mané, og nu skulle man have forhørt sig om klubbens 23-årige venstreback Matt Targett.

Det skriver TeamTalk mandag.

Alberto Morenos afsked med Anfield er offentliggjort, og Liverpool forventes at finde en passende back-up til Andy Robertson i dette transfervindue. Klopp skulle have et godt øje til den unge engelske back, som næppe vil koste The Reds alverden at hente.

Skal man tro rapporten fra TeamTalk, så er Targett sågar til salg denne sommer, da Ryan Bertrand sidder tungt på klubbens venstreback-position, men en mulig salgspris bliver ikke nævnt.

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED