Mourinho afslører: Vi har handlet færdig
Chelsea er færdige med at handle, det afslører manager José Mourinho, der sammen med London-klubben, ellers har været sat sammen med flere spillere.
Mohamed Salah ligner en mand, der følger Traore og Matic til Stamford Bridge, mens Kevin De Bruyne og Juan Mata er færdige i klubben.
Selvom man udover de allerede overståede forhandlinger, var sat sammen med flere emner hos Chelsea, så afviser Mourinho nu, at der skulle være noget om snakken:
– Forhåbentlig, så er vi færdige med at handle. Vi henter ikke en angriber i dette vindue, udtaler Mourinho til SkySports og fortsætter:
– Vi prøver jo at forbedre os og holde et højt niveau, vi prøver at forbedre truppen og måden vi spiller på
Chelsea og Mourinho skal næste gang i Premier League-aktion, når man d. 29 januar tager imod West Ham på hjemmebane.