Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Medie: Nyt Arsenal-bud på Sporting-profil afvist

20.08.2014 Kl. 14:38
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Ifølge flere medier, skulle the Gunners tidligere på sommeren have afgivet et bud på 24 millioner pund for Carvalho, men det menes, at beløbet skulle udbetales i rater.

Sporting ville foretrække at modtage det fulde beløb for Carvalho med det samme, så de kan geninvestere pengene i deres trup inden transfervinduet lukker, hvorfor de afviste det.

Men på trods af rygter om, at Chelsea var forrest i køen til at hente den talentfulde 22-årige Sporting-profil, har forhandlingerne med Arsenal fortsat. 

Og ifølge Goal, har det manifesteret sig i et revideret bud på 20 millioner pund, der betales med det samme, men det skulle være blevet afvist. 

Mediet skriver dog, at Sporting er villige til at sælge, men ønsker et bud tættere på 28 millioner pund – igen, betalt med det samme – for at lade den portugisiske landsholdsspiller rejse. 

Annonce