Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Medie: Fabregas tilbudt til europæisk traditionsklub

31.08.2016 Kl. 11:24
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Den spanske midtbanespiller Cesc Fabregas har blot spillet 12 minutters Premier League-fodbold i denne sæson under Antonio Conte og det har ført til rygter omkring et muligt exit fra Stamford Bridge. 

Den spekulation blev dog nedtonet af Fabregas selv, men nu melder italiensk medie, at den spanske landsholdsspiller alligevel kan være på vej væk fra Chelsea. 

I hvert fald skriver mediet, at Chelsea har tilbudt Fabregas til AC Milan på en sæsonlang lejeaftale. 

I den handel vil Fabregas skifte til AC Milan på en lejeaftale, hvor rossoneri vil betale Fabregas' løn i løbet af lejeaftalen. 

Direktør i AC Milan, Adriano Galliani, diskuterer efter sigende handlen med cheftræner på San Siro, Vincenzo Montella, hvorefter AC Milan forventes at give et svar tilbage til Chelsea. 

Annonce