Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Mata byder Blind velkommen

01.09.2014 Kl. 09:06
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Manchester United bekræftede tidligere på ugen, at man var blevet enige med Ajax om en transfer af den hollandske landsholdsspiller, Daley Blind.

Nu skulle skiftet være tæt på officielt, da hans kommende holdkammerat Juan Mata allerede har budt ham velkommen på de sociale medier og sin egen blog.

Her skriver Mata.

– Her vil jeg gerne byde velkommen til [Angel) Di Maria og [Daley] Blind. Jeg er sikker på, at disse to spillere vil give os meget og vil styrke holdet. Vi ved allerede, hvad Angel er i stand til, hans dygtighed og dribleevner, og Daley har et fantastisk touch og er meget intelligent, som han viste under VM-slutrunden, lyder det fra Matas officielle blog.

Det kan derfor nu kun være et spørgsmål om tid før, Manchester United gør handelen officiel. En handel, som ifølge flere britiske medier skulle ligge på omkring 14 millioner pund.

 

Annonce