Mark Hughes glæder sig over sejr.
Både Stoke og Watford jagtede tre vigtige point, da Stoke tirsdag aften tog imod Watford i Premier League.
Her endte hjemmeholdet med at trække det længste strå, da man via to mål af henholdsvis Ryan Shawcross og Peter Crouch vandt 2-0.
Sejren betyder, at Stoke kommer op på 11. pladsen i Premier League, hvilket glæder manager Mark Hughes, idet han mener, at det er der, klubben hører til i tabellen.
– Det var en vigtig sejr for os, og det gør, at vi er tilbage på en 11. plads i ligaen, hvilket mere eller mindre er der, vi føler, vi bør være, udtaler Mark Hughes ifølge klubbens hjemmeside.
– Præstationen i sig selv var ikke overvældende god, og vi har sikkert spillet bedre i de seneste kampe og samtidig tabt, men det var ikke det, det handlede om for os i denne kamp, fortsætter Hughes.