Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
20:05:2019 08:15
Mandagens transferrygter: Liverpool forhandler med De Ligt

The Reds er i hvert fald en af flere klubber, som kæmper for at lokke den unge midterforsvarer til.


Liverpools interesse i Matthijs De Ligt skulle være meget reel,  og The Reds forhandler angiveligt med den 19-årige Ajax-kaptajn om et muligt sommerskifte.  Det store problem for Liverpool og andre interesserede klubber er agenten Mino Raiola, som kræver et salær på mellem €8-10 millioner for sin rolle i en handel - BBC Radio 5

Harry Maguire er Manchester Citys førsteprioritet til at erstatte Vincent Kompany i forsvaret,  men Leicester-forsvareren vil formentlig kræve, at de engelske mestre sprænger deres nuværende transferrekord - Daily Mail

Ilkay Gündogan ønsker at genoptage forhandlingerne om en ny kontrakt med Manchester City - Daily Mail

N'Golo Kante overvejer angiveligt at skifte til Paris Saint-Germain denne sommer - Talksport

Manchester United rykker ikke på deres interesse i Tanguy Ndombele,  før der er klarhed om Paul Pogbas fremtid på Old Trafford - Manchester Evening News

Arsenal og Juventus følger begge Roma-forsvarer Kostas Manolas - Calciomercato

Arsenal skulle også have Saint-Etienne-forsvareren William Saliba på toppen af klubbens transferliste denne sommer - Goal

Nicolas Pepe, der tiltrækker interesse fra noget nær samtlige Big Six-klubber,  forlader med garanti franske Lille denne sommer.  Det bekræfter klubbens træner - ESPN

Wolverhampton skulle have startet forhandlinger med Salomon Rondon, der har haft en fin sæson på leje for Newcastle,  men fortsat er West Brom-spiller - Daily Star

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED