Lukaku: Mit forhold til Rashford er specielt
Romelu Lukaku scorede to mål, da Manchester United søndag eftermiddag besejrede West Ham med hele 4-0.
Det første af belgierens mål lagde Marcus Rashford op til. Den unge englænder spillede en god kamp fra sit udgangspunkt som venstre kant.
Lukaku fortæller, at de to angribere allerede har fået et godt forhold.
– Marcus og jeg har et specielt bånd, fortæller Lukaku til Manchester Uniteds officielle hjemmeside.
– Forhåbentlig kan vi producere endnu mere sammen i fremtiden end vi gjorde i dag. Vi klikkede fra første dag jeg kom hertil og jeg vidste, at han ville hjælpe mig med at falde på plads i klubben.
– Jeg kendte Jesse (Lingard, red.) og Paul (Pogba, red.) fra før og de er formentlig mine tætteste venner i omklædningsrummet, men jeg har det godt med alle på holdet, slutter han.
Lukaku kunne have været den første United-spiller siden Wayne Rooney i 2004 til at score et hattrick i sin debut, men måtte altså "nøjes" med de to mål.