Annonce
Annonce
Foto : Polfoto
Lovren nægtet adgang til Liverpool-tour
I søndags skrev Dejan Lovren kontrakt med Liverpool, og alt virkede til at være fryd og gammen, men nu er der kommet komplikationer i forhold til hans opstart i Liverpool. Han skulle have sluttet sig til resten af truppen i USA, men han har simpelthen ikke kunne få det nødvendige visa til at rejse til Amerika.
– Uheldigvis har jeg ikke kunne få visa med det samme. Derfor kan jeg ikke være sammen med mine holdkammerater i USA. Jeg er meget ked af det her, sagde han til den kroatiske avis Sportske Novosti, og fortsatte.
– Det er selvfølgelig rigtig skidt, at jeg ikke kan være med her i forberedelserne til den nye sæson. Jeg skal nu træne med U-21-holdet i Liverpool, og Brendan Rodgers sender mig et program jeg skal følge.
Annonce