AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
13:08:2020 09:51
Lige til Badeturen: Liverpools nye udebanetrøje er udkommet

Nike og Liverpool FC har torsdag formiddag annonceret klubbens nye udebanetrøje.


Liverpool og Nikes nye samarbejde kører for fuld udblæsning, og torsdag formiddag er klubbens udebanetrøje for 2020/21-sæsonen officielt udkommet.

I promoveringsmaterialet skriver Nike, at trøjen er inspireret af forskellige ikoniske steder i Liverpool-by.  Det er måske sandt, men spørger du undertegnede, ligner det mere den perfekte uniform til badeturen på grund af den turkise farve og mønstret.

Om det er godt eller skidt, må du selv afgøre. Du kan se billederne herunder:

 


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED