Lewandowski gik amok - nu er han helt færdig!
I sidste uge lød det, at FC Barcelona-stjernen Robert Lewandowski har boykottet det polske landshold.
– På baggrund af omstændighederne og manglen på tillid til landstræneren på det polske landshold har jeg besluttet mig for at trække med tilbage på landsholdet. Jeg håber, at jeg vil være i stand til at spille for de bedste fans i verden igen, sagde Lewandowski.
Nu er der kommet banebrydende nyheder fra den polske lejr.
I et opslag på X skriver det polske fodboldforbund, at Michael Probierz har forladt posten som cheftræner.
Det sker efter skandalesagen, hvor Robert Lewandowski trak sig fra landsholdet. Den polske veteranangriber fra ikke tilfreds med landstræneren, men nu kan det være, at Barca-stjernen vender retur.
– Jeg er kommet til den konklusion, at i den nuværende situation er den bedste beslutning for landsholdet, at jeg trækker mig fra stillingen som landstræner. At tjene denne rolle var en opfyldelse af mine professionelle drømme og den største ære i mit liv, lyder det fra den afgående landstræner.
Der er fuld gang i transfervinduet hos Premier League-klubberne – du kan få hele overblikket herunder:



















