Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Hughes: Crouch er stadig vigtig

03.08.2014 Kl. 18:47
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Andy Carroll er ude med en længerevarende skade, og medier har meldt ud, at Sam Allardyce har udset sig Peter Crouch som erstatning. Men selvom Stoke har hentet Mame Biram Diouf og Bojan til angrebet, har Mark Hughes ikke i sinde at sælge Crouch.

– Peter var fantastisk for mig sidste år – han er en vigtig del af, hvad vi vil i år, siger den tidligere City-manager ifølge Sky Sports og uddyber:

– Folk har den opfatning, at hvis man henter kvalitet ind, skal man også sælge ud af kvaliteten, men det er ikke tilfældet. Vi forsøger at opbygge en stærk trup og tilføje til den kvalitet, vi allerede har.

– Peter var en stor del af den kvalitet sidste år, og vi forventer, at han bliver.

Hughes afviser samtidig, at The Hammers har henvendt sig angående Crouch.

– Nej, absolut ikke. Det er blot spekulation – det er forståeligt på denne tid af året – men vi vil ikke sælge.

Annonce