Højdepunkter: Fire Premier League-hold gik videre i Carabao Cuppen
Manchester City spillede sig videre til kvartfinalerne i Carabao Cuppen med en sejr over Wolves, men det lykkedes først for Pep Guardiolas mandskab efter straffesparkskonkurrence.
Arsenal var gevaldigt på hælene i deres kamp mod Norwich, men så trådte den blot 18-årige Edward Nketiah i karakter og scorede to gange – det ene i den forlængede spilletid.
Helt så godt gik det derimod ikke for Crystal Palace, som var oppe mod Bristol City. Roy Hodgsons mandskab bragte sig ellers foran i første halvleg, men siden indkasserede the Eagles fire mål.
Leicester var bagud med Leeds, men the Foxes med Michael Appleton ved rorer fik vendt opgøret mod Championship-mandskabet, og opgøret blev sluttet af med et strålende mål af Riyad Mahrez.
Manchester United spillede bestemt ikke sit bedste fodbold i udekampen mod Swansea, men De Røde Djævle fik spillet sig videre takket være to scoringer af Jesse Lingard.