AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrentfordBrighton & Hove AlbionChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNottingham ForestSouthamptonTottenham HotspurWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
06:10:2022 11:07
Her er den: Se Chelseas nye tredjetrøje

Chelsea har i dag præsenteret klubbens nye tredjetrøje.


Chelsea har i dag præsenteret klubbens nye tredjetrøje.

- Trøjen har et klassisk udtryk for en trøje, som opretholder vores gyldne standarder som klub, mens den også passer usynligt ind i vores stilistiske sydvest-London-placering, skriver klubben om den nye tredjetrøje.

Tredjetrøjen er i en markant beigefarve, også kendt som sesam, med sorte og orange farver ved armsnittet.
 
Både Nike-logoet og trøjesponsoren, 3, er i en sort farve.
 
Ligeledes er klubbens logo sort.
 
Se billederne herunder:
 

SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED
ANNONCE