Helt vildt: Jude Bellingham vraget
Jude Bellingham har de seneste par år været at regne som en af verdens absolut bedste midtbanespiller, men lige nu kører karrieren ikke på skinner.
Selvom han spiller fast for det spanske storhold Real Madrid, har det ikke været med det store output under Xabi Alonsos ledelse.
Nu har det så også fået en konsekvens, for Jude Bellingham er blevet vraget til det engelske landshold, som Thomas Tuchel i dag har udtaget.
Den engelske landstræner har tidligere været ude med en offentlig kritik af Real Madrid-spillerens gestikuleringer på banen, som han senere valgte at undskylde for.
Fravalget af Jude Bellingham til det engelske landshold kan vise sig at være en fordel for Real Madrid. Midtbanespilleren kan nu få lidt pause og samle energi til den næste del af sæsonen, hvor storklubben har et tætpakket program.
Her er Englands landshold uden Jude Bellingham
Med Jude Bellingham helt ude af truppen har Thomas Tuchel valgt en række andre spillere, som for Premier League-kyndige personer ringer en klokke.

Målmænd
Dean Henderson, Jordan Pickford, James Trafford
Forsvarsspillere
Dan Burn, Marc Guéhi, Reece James, Ezri Konsa, Myles Lewis-Skelly, Jarell Quansah, Djed Spence, John Stones
Midtbanespillere
Elliot Anderson, Morgan Gibbs-White, Jordan Henderson, Ruben Loftus-Cheek, Declan Rice, Morgan Rogers, Jarrod Bowen, Eberechi Eze, Bukayo Saka, Anthony Gordon
Angribere
Harry Kane, Marcus Rashford, Ollie Watkins
Det er også bemærkelsesværdigt, at Phil Foden ikke er blevet udtaget, selvom han har vist god form for Manchester City på det seneste.
England møder Wales og Letlands senere i denne måned.
Her er fem bud på trænere, der kan afløse Rúben Amorim, hvis han bliver fyret i Manchester United


















