Har allerede sagt ja: Verdens bedste angriber åben for Manchester United
Manchester United har fortsat ikke fået styr på deres angribersituation.
I sommer hentede den engelske storklub flere frontløbere, der skal danne fremtidens offensive linje for Rúben Amorims mandskab.
Der blev således spenderet langt over en milliard på Benjamin Sesko og Matheus Cunha. Førstnævnte er en fuldblodsangriber, mens Cunha kan indtage flere positioner i forreste linje og på midtbanen.
I samme tid blev det til et farvel til Rasmus Højlund, der drog tilbage til Italien. Her er den 22-årige dansker blevet udlejet til Napoli, hvor starten har været forrygende med flere mål til følge.

Hvis Rasmus Højlund og napolitanerne kvalificerer sig til næste års udgave af Champions League, så venter der en permanent transfer af den danske landsholdsspiller. Det er nemlig en del af den obligation, der indgår i aftalen.
Udover Højlund er også Joshua Zirkzee på vej væk, da hollænderen ingenlunde har fundet fodfæste i den røde del af Manchester. Derfor skal Amorim og kompagni have fingrene i en ny angriber, der meget vel kan være af polsk afstamning.
Manchester United vil snuppe Robert Lewandowski
Ifølge Teamtalk er der reel mulighed for en transfer af den 37-årige angriber fra FC Barcelona.
Den catalanske storklub har ingen intentioner om, at forlænge aftalen med superstjernen, der har kontraktudløb om under et år. Lewandowski skulle angiveligt være indstillet på et skifte til Premier League ifølge ovennævnte medie.
Det kan vise sig, at falde ud til Manchester Uniteds fordel. Konkurrencen er dog intens, da både Cristiano Ronaldos Al-Nassr og AC Milan vil hapse den polske landsholdsspiller.
Før skæbnekamp i Champions League: Stjerne bliver slagtet efter hidsigt skænderi.
Nu er der ingen tvivl længere – Mohamed Salah får sparket i Liverpool.
Drømmen er knust: Mohamed Salah får sparket
Mohamed Salah kommer til at få en hård besked af Liverpool.
Den egyptiske stjerne fylder 34 år til sommer, og derfor kigger Arne Slot og kompagni på fremtidige alternativer.
Den engelske mesterklub er nu blevet sat i forbindelse med Bournemouths Antoine Semenyo.
Kantspilleren fra Ghana har imponeret i Premier League, og The Reds ser ham som en mulig konkurrent – og på sigt afløser – for Mohamed Salah, der ikke har ramt topniveauet i denne sæson.
Liverpool forstærkede offensiven i sommer med profiler som Florian Wirtz, Hugo Ekitiké og Alexander Isak, men nu kan endnu en tilføjelse være på vej.
I mellemtiden står Merseyside-klubben overfor en vigtig kamp i Champions League, hvor de skal have rettet op på den svingende kurs på det seneste. Her kommer Salah ifølge flere kilder til at starte på bænken.
Mohamed Salah ryger ud i kulden
Lokalmediet Liverpool Echo mener således, at både egypteren og midtbanemotoren Alexis Mac Allister starter på bænken, når de i aften tørner sammen med Eintracht Frankfurt i den prestigefyldte turnering.
Klubben fra Beatles-byen har blot vundet én kamp ud af de første to, hvorfor de er pisket til at tage point med hjem fra Tyskland.
Opgøret starter klokken 21.00. Følg med på TV3 Sport, hvor Jesper Simo kommenterer kampen.
BREAKING: Hemmelig aftale er afsløret – Sandro Tonali skriver under med storklub.
Nu forlyder det, at Morten Hjulmand har fundet sin næste arbejdsgiver. Læs mere.
















