Annonce
Annonce
Annonce
Annonce

Griezmann er godt træt af United-rygter

13.03.2017 Kl. 09:03
LÆS OGSÅ: BENDTNERS DYRE LEJLIGHED

Jose Mourinho er så småt begyndt at forberede sig til sommerens tranfervindue, hvor han har udset sig flere spillere.

Ifølge flere medier er Atletico Madrid-stjernen, Antoine Griezmann, portugiserens førsteprioritet til sommer, og gennem de seneste par måneder er franskmanden blev spurgt ind til disse rygter.

Nu er han ved at nå et punkt, hvor han er godt træt af at skulle besvare de samme spørgsmål igen og igen, der sætter ham i forbindelse med et skifte til Manchester United.

– Jeg bliver spurgt om det samme spørgsmål hele tiden, og jeg er ved at være træt af det. Som jeg altid har sagt, så er jeg glad her i Atletico Madrid, siger Griezmann til TVE Telediario de La1 og tilføjer:

– Jeg har lært meget gennem tiden. Jeg har nogle fantastiske holdkammerater og en toptræner. Jeg har det godt her og har ingen grund til at skifte, lyder det fra Griezmann.

Antoine Griezmann har en frikøbsklausul på £89 millioner, som Manchester United angiveligt skulle være klar til at aktivere.

Annonce