Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
07:05:2021 16:30
Glazer med åbent brev til United-fans: En ny æra skal starte

Joel Glazer er kommet med en ny undskyldning i et åbent brev til Manchester United-fansene.


Det er ikke nogen hemmelighed, at Glazer-familien ikke er i kridthuset hos Manchester United-fansene, hvilket de seneste protester også har vist.

Efter Super League-fadæsen har Joel Glazer undskyldt til klubbens fans, og nu er han ude med en ny melding til fansene, hvor han gør det klart, at det skal blive bedre, og sammen skal de starte en ny æra.

- Vi har støttet investeringer i holdet over mange år, og det vil fortsætte til sommer. Vi er klar over, at vi skal øge investeringerne i Old Trafford og vores træningsanlæg for at sikre, at klubbens faciliteter forbliver blandt de bedste i Europa. 

Fans ønsker, at de også har noget at sige, når det kommer til klubbens beslutninger, og det Joel Glazer åben overfor.

- Jeg kan forsikre jer om, at vi er villige og åbne for at engagere fansene med det formål om placere fans i hjertet af dette spil og sikre deres at deres interesser er beskyttet.

- Dette engagement er startskuddet til yderligere dialog. Vi vil arbejde sammen med jer om at komme med en ambitiøs pakke som skal transformere forholdet mellem fans og klubben på den lange bane. Derfor rækker vi hånden ud til vores fanmedllemmer i vores forum til at afvikle et møde, hvor jeg vil deltage så hurtigt som muligt efter sæsonens sidste kamp, lyder det fra Joel Glazer.

Du kan læse hele udmeldingen her.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED