Arsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCFulham FCLeedsLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedSheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWest Bromwich AlbionWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
07:04:2021 16:31
Første billede florerer på nettet: Her er Arsenals kommende hjemmebanetrøje

Footy Headlines kan nu vise det første billede af Arsenals hjemmebanetrøje for 2021/22-sæsonen.


Arsenal kommer fortsat til at ligne Arsenal, når de spiller på The Emirates, men adidas har alligevel ændret noget på designet til klubbens kommende hjemmebanetrøje. Det viser det første billede af den endelige trøje, som Footy Headlines er i besiddelse af.

Klubbens røde farve bliver lysere næste sæson end i indeværende, og adidas' ikoniske tre striber på skulderen bliver sorte, mens siderne bliver hvide ligesom på tidligere tiders Nike-producerede trøjer.

I kan se det, som angiveligt bliver Arsenals hjemmebanetrøje, herunder:


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED