Evans: Vi må hæve vores niveau
Jonny Evans siger, at Manchester United spillerne er nødt til at hæve deres niveau de kommende kampe, efter en skidt start under David Moyes.
United har haft deres værste start på en sæson i over 20 år, efter at Moyes har taget over for Sir Alex Ferguson.
De forsvarende Premier League mestre spillede senest 1-1 med Southampton hjemme på Old Trafford.
David Moyes var skuffet over den manglende boldbesiddelse mod Southampton sidste søndag, og Jonny Evans er enig med sin manager.
– Vi er skuffede, vi har set dele af (Southampton red.) kampen, og det er tydeligt, at vores præstation langt fra var god nok.
– Det er op til os spillere at steppe op, og vise hvad vi er i stand til, individuelt og som hold, specielt når det handler om boldbesiddelse.
– Vi har tabt bolden for let, og vi ved som Manchester United, skal vi være i stand til at kontrollere kampene. Vi er nødt til at gøre det bedre – mod Southampton, eksempelvis, tillod vi dem for let, at kontrollere kampen.
– Vi ved, at vi ikke har spillet godt nok som. Vi vil hæve vores niveau og præstere bedre.