AFC BournemouthArsenal FCAston Villa FCBrighton & Hove AlbionBurnleyChelsea FCCrystal PalaceEverton FCLeicester CityLiverpool FCManchester City FCManchester United FCNewcastle UnitedNorwich CitySheffield UnitedSouthamptonTottenham HotspurWatford FCWest Ham UnitedWolverhampton Wanderers FC
23:07:2019 22:47
Efter kæmpe svinestreg: Liverpool er håbefuld omkring ung back

Liverpool håber ikke, at Yasser Larouci har pådraget sig en alvorlig skade.


Røde kort er sjældne i træningskampe, men det var tilfældet i kampen mellem Liverpool og Sevilla, der blev spillet natten til mandag.

Sevillas midtbanespiller, Joris Gnagnon, besluttede sig for at sparke Yasser Larouci ned bagfra, og det resulterede i et rødt kort.

Den unge back måtte bæres fra banen, men Liverpool håber og tror ikke, at der er tale om en alvorlig skade.

- Larouci pådrog sig nogle hævelse på lårbenet, og klubbens lægestab vil fortsætte med at holde øje med ham. Klubben er dog optimistiske om, at den 18-årige kun vil være ude i nogle uger, oplyser Liverpool på klubbens hjemmeside.

Se den vanvittige tackling øverst i artiklen.


SENESTE NYT

OP | NED

SENESTE NYT

OP | NED